1

אז סוף סוף עברתן משוכה אחת ואין לכן יותר אקנה על הפנים. זו תחושה מדהימה של ניצחון, סוף סוף אפשר להפסיק להילחם, להסתיר, ולחשוש שכל מה שרואים בי זה את החצ’קונים. אבל משנגמרה התמודדות זו, פעמים רבות צפה התמודדות חדשה – זו שמול הצלקות.

מספר טיפים לטיפול בצלקות אקנה

1) רטינול וויטמין A  בתזונה

ויטמין A  הוא הגרסה הצמחונית של הרטינול. זהו רכיב טבעי והוא עושה עבודה פלאית על העור. הוא אחראי על חידוש הרקמות, כך שנמצא בהרבה מוצרי אנטי אייג’ינג ולמעשה עושה פעולה דומה  – הוא תורם להתחדשות תאי העור, למראה גמיש ובריא יותר, ובמקרים רבים גם לטשטוש צלקות. ניתן למצוא אותו בכמויות מסחריות בירקות כתומים, ובמיוחד בגזר.

בניגוד לויטמינים רבים אחרים, כמות הויטמין  A הנספג בגוף היא גדולה פי כמה לאחר הבישול, ולכן מומלץ לבשל את הגזר בכדי לצרוך כמות מירבית מהויטמין.

חשוב לציין שתזונה מסייעת אך כשמדובר בצלקות – היא לרוב לא תפעל לבדה. יש להיתמך מכמה כיוונים כדי להגיע לתוצאות טובות.

2) תכשירי טיפוח

תכשירים אשר מכילים חומרים ייחודיים כמו ויטמין A, קולגן, רטינול חומצה הילואורונית וכו’ יכולים לסייע מאוד. אך חשוב לשים לב למספר דברים:

  • לפעמים כמות החומרים הפעילים היא קטנה מדי בכדי לחולל שינוי מהותי, או לחלופין גדולה ועשוייה להיות לא נעימה על עור רגיש.
  • חומרים אשר באים לטפל בצלקות הם מטבעם חומרים חזקים וחשוב לזכור שלא לכל אחת כדאי להשתמש בכאלה. העור לא תמיד מצליח להתמודד עם מלחמה.
  • התכשירים הטובים באמת הם אינם זולים – ויש לקחת בחשבון שלפעמים מוטב להשקיע סכום כספי מכובד מאשר לפגוע בעורך ולהחליף בכל שבוע חברה אחרת.

3) מכשור בטנולוגיות שונות

מכונים רבים בארץ החלו לפתח טכנולוגיות שונות לטיפול בצלקות – סוגי לייזר שונים, שיוף, הזרקת חומצה הילאורונית ועוד.

פתרון זה לרוב עושה את השינוי הנראה ביותר לעין, אך אין לבצע אותו ללא איש מקצוע, ורצוי לעבור אותו רק במכונים שמתמחים בנושא. מי כמונו יודעים, נושאי צלקות האקנה, שכשמדובר בעור הפנים שלנו, כדאי שנהיה זהירים ככל האפשר ונפנה לאיש מקצוע מאשר שנגרום עוד נזק.

ישנם מכונים רבים שמספקים מספר פתרונות כך שבשיח נכון ובייעוץ כל אחד יוכל למצוא את שיטת הטיפול המתאימה לו ולסוג העור שלו. אפשר לדוגמה למצוא מגוון פתרונות לצלקות אצל רבקה זיידה, שמספקת טיפולים החל מתכשירים שמיוצרים ברמה הגבוהה ביותר, עם רכיבים חיוניים שתורמים להתחדשות העור. בנוסף ניתן לעבור אצלה טיפולי פילינג כמו גם טיפולי חומצה הילאורונית, לייזר ולייזר משייף.

הטיפול בצלקות האקנה הוא לא תמיד פשוט, וגם לא ההחלטה לגשת לפצע הזה אחרי שעברו שנים מאז התעסקתם בו בפעם האחרונה. אך אם תבחרו בשיטה שמתאימה החוויה יכולה להיות אופטימלית ולתת תחושה טובה.


Like it? Share with your friends!

1
שיווקי תוכן