0

חומר הגלם נוצר בתהליך זיקוק זהב ובכל תעשיית מיחזור המתכות. מכנים אותו פסולת, כי הוא מזכיר לכלוך או אבק. אך פסולת זו שווה הרבה כסף מכל לכלוך ולכן אותה כדאי למחזר ולא לזרוק לפח. בתהליך כמו זה ישתמשו אנשים פרטיים, בעלי מקצוע ואנשי עסקים.
אז למי כדי להשתמש בתהליך הזה?

את הזהב אנו מוצאים בצורתו הטבעית כי הוא לא מתקשר כימית עם חומרים אחרים. מכיוון שהזהב הוא מוליך ברמה גבוהה וזו מעלה בשבילו כי כך הוא עמיד בפני קורוזיה. זה גורם לאנשי מקצוע לרצות לעבוד עימו. ולא מעט אנשי מקצוע משתמשים בזהב.
בעלי עסקים מוכרים את שאריות הייצור שלהם שהם כבר לא משתמשים בהם יותר. וזו הסיבה למה אנו משתמשים בתהליך זיקוק כסף ומתכות.
כך בעצם אותם בעלי העסקים יוכלו לחסוך כסף. בזכות תהליך הזיקוק מקבלים תוצר גולמי טהור שעושים בו שימוש חוזר בזכות תהליך הזיקוק.

איזה תעשיות משתמשות הרבה בזהב:

יצרני אלקטרוניקה

יצרני האלקטרוניקה מנצלים היטב את הסגולות הקיימות שיש למתכות יקרות. כי השימוש בהן הוא מאוד רחב בתחום האלקטרוניקה. הזהב קיים ברכיבים אלקטרוניים, מגעים חשמליים ובמחזרי אודיו.
הזהב קיים גם בפלאפונים  ובכבלים של המחשב. למשל בארהב נזרק לפח כ60 מיליון דולר

נוכל למצוא את הזהב ברכיבים אלקטרוניים, במחזרי אודיו מצופים זהב ומגעים חשמליים.נמצא גם זהב פלאפונים ובכבלים למחשב. גם במכשירים הסלולריים שלנו קיימים כסף וזהב ואפילו בארה”ב מושלכים לפח עלות של כ60 מילון דולר. וזה חבל מאוד. יש שימוש בלתי פוסק בזהב ברכיבים אלקטרוניים ע”י היצרנים מהסיבה שהם נמצאים כמעט בכל מוצרי החשמל והאלקטרוניקה בקיימים סביבנו.

צורפות ועיצוב תכשיטים
זוהי התעשייה העיקרית שמשתמשת בזהב על בסיס יומי כי הצורפים מייצרים פסולת בכמויות גדולות. עוד דברים שיכולים להפוך לזהב מזוקק וממוחזר הם: חומרי עזר, שימוש בסוגרים, אבק ניסור, ועוד שאריות שאין בהם עוד שימוש. באמצעות תהליך זה ניתן להשתמש שוב למטרת עיצוב תכשיטים נוספים ובנוסף גם לחסוך כסף.

רפואת שיניים
ברפואת השיניים יש שימוש גבוהה במתכות אצילות. זהב קיים בכל מיני כמויות וגם פלדיום שנמצא בכתרים.
למשל בכתר חרסינה יש אחוז מאוד גבוה של זהב שמגיע לכ- 90 אחוז. וגם בכיפת מתכת קיים זהב באחוז גבוה.

לסיכום,
במיחזור שאריות ייצור ומוצרים לא תקים שיש בהם זהב, זה יעזור לחסוך ליצרנים עלויות כאשר ירצו לרכוש זהב. הכסף שמגיע משאריות הייצור מפיק ערך רב של כסף ביעילות ובשקיפות וכל זה בתהליך נוח ובטוח. מלבד שאנו חוסכים כסף רב אנו זוכים לשמור גם על איכות הסביבה.

קרדיט תמונה FREEPIK


Like it? Share with your friends!

0
שיווקי תוכן

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר.