0

עולם ההנעלה התפתח באופן משמעותי, והתפצל לקטגוריות מיוחדות ושונות כדי לענות על צרכים מגוונים. בין אלה התגלו נעלי ספורט ונעלי ריצה כפריטים  שלכל אחד מהם מאפיינים ייחודיים ומטרות ייעודיות. איך תדעו להבדיל בין השניים, מהם ההבדלים בין נעלי ספורט ונעלי ריצה ולאיזה סוג של פעילות כל אחד מהם מתאים? הנה כמה תשובות לגבי הפונקציונליות והתאמת הנעליים אל הפעילויות השונות בשגרת היומיום שלכם.

ההבדלים בין סניקרס לבין נעלי ריצה או נעלי ספורט

כאשר אתם ניגשים לרכוש נעליים אתם רוצים לדעת האם הם מתאימים לכם לספורט רגיל, לריצה, או להליכה יומיומית ולבוש קז’ואל יומיומי. זה חשוב, כי כאשר אתם מבצעים רכישה לא הייתם רוצים לשחוק נעלי ריצה בספורט רגיל או לבוש קז’ואל, ולא הייתם רוצים להרוס נעלי סניקרס עם פעילות ספורטיבית מאסיבית מדי. הנה ההבדלים:

 • עיצוב ואסתטיקה
  • נעלי ספורט – נעלי ספורט הן נעליים מעוצבות עם דגש על סגנון מאד ספציפי, ושימוש מגוון בענפי הספורט. לעתים קרובות הן כוללות קנבס או עור וסוליית גומי גמישה.
  • נעלי סניקרס – אלו מגיעות במגוון רחב של עיצובים, ממינימליסטי ועד משוכלל, העונים להעדפות אופנה שונות.
  • נעלי ריצה – אלו מתוכננות לביצועים. לנעלי ריצה יש בדרך כלל חלק עליון סינטטי לנשימה ומבנה סוליה מורכב יותר. לעתים קרובות הן משולבות טכנולוגיות מתקדמות לבלימת זעזועים ותמיכה, שנועדו להתמודד עם ההשפעה החוזרת והנשנית של פעילות הריצה.
 • פונקציונליות וביצועים
  • נעלי ספורט – אמנם נוחות ללבוש יומיומי, אך בדרך כלל אין לנעלי ספורט את התכונות הטכניות הנדרשות לספורט בעל השפעה רבה. הן מספקות ריפוד ותמיכה בסיסיים, מה שהופך אותן למתאימות לפעילות גופנית קלה ולשימוש מזדמן.
  • נעלי סניקרס – אלו מתאימות להליכה יומיומית רגועה שאינה מאסיבית מדי, להתאמה אופנתית ללבוש קז’ואל על סמך טעם אישי אך לא מעבר לכך. חשוב לשים לב לרכישה של הנעליים למטרה הנכונה.
  • נעלי ריצה – נעליים אלו מותאמות לתנועה קדימה ומצוידות בתכונות המשפרות את ביצועי הריצה. יש להן ריפוד מעולה, תמיכה טובה יותר בקשת, ולעתים קרובות הן גם קלות יותר במשקל כדי להפחית עייפות במהלך ריצות ארוכות.

השימוש בנעליים עושה את כל ההבדל

הבחירה בנעליים כאשר היא נעשית נכון ונבדקת היטב בהתאם למטרה היא צעד חכם לשימוש לשנים ארוכות. נעלי סניקרס גברים איכותיות ישמשו אתכם ליומיום, להליכות נעימות וארוכות, לבילויים מחוץ לבית או פשוט ללבוש קז’ואל לעבודה או ללימודים. בחירה של נעלי ספורט הן בחירה פופולרית למגוון פעילויות, כולל הליכה ופעילות גופנית קלה בעוד שנעלי ריצה הן מתוכננות במיוחד לריצה ואינן מתאימות לכל פעילות. חשוב לשים לב גם לעמידות ולתחזוקה. נעלי ספורט חייבות להיות מתוחזקות באופן קבוע ואף כדאי להחליף אותן מדי פעם. בעוד שנעלי ריצה נמדדת לפי כמות המרחק שהן יכולות לעמוד בהן, ומצריכות תחזוקה מאסיבית והחלפה תכופה אחת לכמה זמן על מנת למנוע פציעות.

רכישה נבונה היא הדבר החשוב ביותר

בעוד שנעלי ספורט ונעלי ריצה עשויות להיראות דומות במבט חטוף, הן משרתות מטרות שונות. נעלי ספורט הן בחירה כוללת לנוחות וסטייל, מתאימות ללבוש יומיומי ולפעילויות גופניות קלות. נעלי ריצה, לעומת זאת, הן נעליים מיוחדות שנועדו לתמוך ולהעצים את חווית הריצה. אם אתם מחפשים נעל שתהיה לכם נוחה, פשוטה ומתאימה ליומיום אך גם כזו שתחזיק מעמד לשנים ארוכות ולא תצריך מכם תחזוקה מאסיבית מדי, ללא ספק, נעלי סניקרס הן הנעליים שעליכם לקנות. הן מגיעות בצבעים שונים, סגנונות, ומגוון של עיצובים שיכולים פשוט להתאים לכל אחד. אתר BRANDIZ הוא אתר אופנה מהמובילים בישראל המציע את מגוון המותגים הטובים ביותר בעולם. הכנסו כבר עכשיו לרכישה אונליין.

קרדיט לתמונה Freepik


Like it? Share with your friends!

0
שיווקי תוכן